Par mums

Mazliet no vēstures…

Atceroties spraigo 2012. gada vasaru, kad pats Barons Minhauzens viesojās Rencēnos, vairāki tūkstoši mednieku un viņu līdzjutēju straume plūda mazajā miestā –  “Vētraskalnā”. Tā mums bija lieliska iespēja, vienlaicīgi arī eksāmens, kurš prasīja daudz pūļu, šāda mēroga pasākuma organizēšanā. Gads pēc Minhauzena festivāla  aizskrēja sakopojot  domas par mūsu nākotni un darbības virzieniem. Radās doma par Latvijas kausa posmu uzņemšanu Rencēnu šautuvē.

2014. gada 31. maijs. Rencēnos jau pirmās sacensības – “skrejošais alnis” (SK-100). Agrs rīts, satraukums liels –  vai maz kāds dalībnieks atbrauks. Satraukums pazuda līdz ar pirmo dalībnieku ierašanos šautuvē. Interesantā cīņā tiek arī noskaidrots pirmais Burtnieku novada čempions SK-100. Uzvaras laurus plūc pieredzējušais šāvējs – Agnis Dombrovics.

2014. gada 5. jūlijs. Pirmās sacensības “skrejošajā mežacūkā” (SK-35). Nu jau ieradušies vairāki šāvēji no dažādām Latvijas vietām. Cīņa solās būt spraiga, kā nu ne, ja Andris Stūrītis bija spiests sašaut 100 punktus vienā sērijā, lai plūktu uzvaras laurus. Paralēli izmēģinājām arī Eiropas Zvēri disciplīnu

2014. gada augustā rodas doma par Valmieras apriņķa čempionāta rīkošanu. Jau pirmās sacensībās pierāda, ka tās varētu būt dzīvotspējīgas.

2015.gads aizsākās ar piemirstām, bet reiz notikušām sacensībām Rencēnu pusē – Medību biatlonu. Laika apstākļi šogad ieviesa savas korekcijas un slēpju vietā nācās iztikt ar gumijas zābakiem. Neskatoties uz sniega neesamību uz sacensībām ieradās 47 dalībnieki. Jau pavisam drīz – 30. maijā gaidām visus sportistus uz šīs sezonas otro posmu Latvijas kausa izcīņā “skrejošajā alnī” (SK-100). Notiek aktīva gatavošanās, lai pirmo reizi Rencēnos izmēģinātu elektronisko mērķi SK-100 disciplīnā.

Lai gan laiks mūs nelutina, šāvēji cītīgi trenējas jaunajai sezonai. Ieroči un laides tiek gatavotas un pielāgotas katra vajadzībām. Daudzi pat mājās “velk pa sienu un taisa sausos treniņus”. Kā nekā šogad Latvijas čempionāts SK- 35 22. augustā notiks tieši Rencēnos. Bet pirms tam – 4. jūlijā mūsu vietējie šāvēji varēs samērot spēkus Latvijas kausa posmā “skrejošajā mežacūkā” (SK-35). Kāds jau nospraudis augstākus mērķus jaunajai sezonai, kāds tikai spēris pirmos soļus šaušanā. Trenēsimies, šausim, startēsim un  tad jau redzēsim.

2016. gadā Rencēnu šautuve tika papildināta ar tranšejas un apaļā stenda izveidi, kur jūlijā veiksmīgi tika aizvadīta Latvijas IV olimpiāde. Sezonas pēdējās sacensības tiks aizvadītas 3. septembrī, kad Rencēnu šautuvē norisināsies apaļā un tranšeju stenda šaušanas finālposms.

Gaidīsim Jūs ciemos gan sacensībās gan treniņos.

Vēlam veiksmi un šaujiet garām!

Atbalstītāji
© MMK "Rencēni" 2016
E-pasts: info@renceni.lv     Kontakttālrunis: +371 26419950, +371 26114599